Протести в Тбілісі, 14 листопада 2019 року
Фото:

EPA-EFE/ZURAB

У столиці Грузії, Тбілісі, 14 листопада розпочалися акції протесту через провал парламентом голосування за законопроєкт про перехід до пропорційної виборчої системи. Деякі мітингувальники ночували в наметах біля парламенту Грузії.

Про це повідомляє «Эхо Кавказа».

Мітингувальники пообіцяли продовжити акції протесту о 19:00 15 листопада.

Як пише JAMnews, до протестів закликали представники опозиційних парламентських партій «Єдиний національний рух», «Європейська Грузія» та інших.

Протестувальники вимагають відставки прем'єр-міністра Георгія Гахарія, формування тимчасового уряду та призначення дострокових парламентських виборів за пропорційною системою.

Учасники стверджують, що продовжуватимуть протести біля парламенту, поки їхні вимоги не виконають.

Протестувальники вважають, що чиновники діють в інтересах глави правлячої партії «Грузинська мрія», олігарха Бідзіни Іванішвілі, а не в інтересах народу.

Зазначимо, що одною з головних умов учасників протестів у червні 2019 року в Тбілісі був перехід на пропорційну систему Тоді неформальний лідер країни та голова правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі пообіцяв виконати цю вимогу.

Згідно з законопроєктом, який провалив парламент, вибори у 2020 році мали проводити тільки за партійними списками. Таким чином мали скасувати мажоритарну систему, яка за правляча партія отримувала перевагу.

Поділитись: