У Грузії 28 жовтня завершилось голосування на виборах президента. Виборчі дільниці зачинились о 20:00 за місцевим часомо (18:00 за Києвом, ред.), повідомляє «Кавказский узел».

Після завершення голосування правляча партія «Грузинська мрія», пославшись на дані екзит-полу, заявила про перемогу незалежної кандидатки Саломе Зурабішвілі.

Водночас, згідно з даними екзит-полу, проведеного на замовлення «Руставі 2», кандидат від опозиційного «Єдиного національного руху» Григол Вашадзе і кандидатка Саломе Зурабішвілі, яку підтримала партія «Грузинська мрія», набрали рівну кількість голосів — по 40%.

За даними екзит-полу, проведеного на замовлення «Грузинської мрії», Саломе Зурабішвілі отримала 52,3% голосів виборців, а за Григола Вашадзе проголосували 28,1% виборців.

Опозиціонери і спостерігачі заявляли про порушення, зафіксовані під час голосування на виборах президента. Зокрема, повідомлялось про бійку між прихильниками кандидатів на дільниці і ще шість інцидентів, черещ які почали поліцейське розслідування.

Як повідомляє Центральна виборча комісія Грузії, явка виборців президентських виборах склала 46,74%. За даними ЦВК Грузії, загальна кількість виборців, які проголосували склала 1 637 956 виборців.

На президентських виборах у Грузії працювали понад 3 тисячі виборчих дільниць.

Відповідно до поправок до Конституції Грузії, прийнятих 26 вересня 2017 року, ці вибори стануть останніми, які пройдуть шляхом прямого голосування.

У зв'язку з переходом до парламентської моделі правління президент буде обраний не на 5, а на 6 років. Починаючи з 2024 року президент буде обиратися виборчою колегією.

З 17 листопада 2013 року посаду президента Грузії займає Георгій Маргвелашвілі.

Поділитись: