У Харкові на засіданні погоджувальної комісії з проведення заходів не підтримали проведення «ХарківПрайду» та низки інших заходів, запланованих на 15 вересня.

Про це повідомляють кореспонденти hromadske з місця події.

Організаторка «ХарківПрайду» Анна Шаригіна підкреслила, що Марш рівності підтримали представники 8 європейських країн і міжнародні організації. Проведення цієї акції, на її думку, підтвердить, що в Харкові не порушується право на мирні зібрання.

«ХарківПрайд є мирною правозахисною ходою, мета якої привернути увагу до порушення прав людини за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності й ця культура Прайдів відома і поважається у всьому світі», — зазначила вона.

Проте міськрада одноголосно ухвалила рішення звернутися до суду, щоб заборонити масові акції 15 вересня, пов’язані з «ХарківПрайдом», і сам Марш Рівності. 

Чиновники мерії аргументували свою позицію тим, що проведенню акцій заважає безліч факторів. Наприклад, голова Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан зазначив, що учасники усіх заходів будуть заважати водіям, які мають об’їжджати перекриті ремонтниками ділянки доріг. Крім того, за словами представників міськради, водії не зможуть дістатися Парку Шевченка та Парку Горького. Після цього заступниця міського голови Тетяна Чечетова-Терашвілі запропонувала перенести проведення Прайду та інших заходів на інший час та місце. Усі інші лідери організацій, крім Анни Шаригіної, які хотіли у той же день провести акції, відмовились щось міняти, Тоді чиновники все одно вирішили звернутись до суду з вимогою обмежити проведення усіх акцій, запланованих на 15 вересня. 

Наразі активісти повністю готові відстоювати свою позицію в суді та планують провести Марш рівності попри позицію міської влади. 

«Таке рішення для мене трохи дивне, я очікувала, що спілкування буде менш формальним і справді більше про погодження позицій, ніж про їхнє озвучування і висловлення позиції міськради, але сталося, як сталося і я вже раніше говорила, ми з колегами і коліжанками радилися та говорили про те, що ми готові відстоювати наше право в суді», — розповіла Шаригіна.

Нагадаємо, організатори «ХарківПрайду» планували, що протягом 9-15 вересня у Харкові відбуватиметься «Pride Week», під час якого організують декілька дискусійних та освітніх заходів, а сам Марш рівності пройде 15 вересня.

Харківський міський голова Геннадій Кернес заявив, що звернеться до суду з проханням обмежити проведення Маршу рівності

Поділитись: