Курсант Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба Олексій Биченко
Фото:

hromadske

У День Збройних сил України 26-річного курсанта Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба Олексія Биченка нагородили орденом «За мужність» третього ступеня. 2 липня 2019 року під час навчань двигун тренувального літака відмовив на висоті 1800 метрів. Курсант відвів борт від селища Старовірівка і тільки потім катапультувався із критичної висоти в 400 метрів.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske. 

«Всі військовослужбовці, які йдуть на службу, вони йдуть не за нагородами, не за грамотами, а просто, щоб служити, і робити ту справу, яку вони мають робити. Знаючи своїх побратимів, кожен вчинив, напевно, так само, як і я» — заявив Биченко. 

За словами його викладача, Олексію вдалося врятуватися завдяки чіткому алгоритму дій.

«Найголовніше — збережене життя. І це виключно заслуга його самого. Він завдяки своїй професіональній підготовці зміг в складний момент прийняти грамотне правильне рішення», — додав начальник кафедри льотної експлуатації і бойового застосування літаків в ХНУПС Віктор Іщук.

Аварійний політ влітку на винищувачі Л-39 був 18-м самостійним вильотом для Биченка. Після катапультування він знову сів на літак та піднявся в небо. Курсант також додав, що в разі успішного проходження льотно-лікарської комісії та по завершенню навчання в університеті готовий до служби в лавах ЗСУ.

Автор: Юлія Давидова

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile