У Харкові правоохоронець, який перебував у маршрутному автобусі поза службою, врятував пасажирів від аварії, коли водію маршрутки стало погано. Про це розповіли у поліції Харківської області.

За даними поліції, ввечері 17 лютого автобус сполученням «Харків-Солоницівка» рухався у місті по вулиці Полтавський Шлях. Раптом автобус почав хаотично змінювати траєкторію руху: водій втратив свідомість, ймовірно, унаслідок епілептичного нападу.

«Я повертався зі служби додому, сидів на задньому сидінні маршрутки... Раптом дівчина, яка сиділа справа від водія, почала кричати. Кинувся на допомогу, побачив водія без свідомості», — розповів старший сержант поліції охорони Сергій Каріков.

Поліцейський розповів, що зупинити автобус було важко, адже водій заблокував собою доступ до керма, гальмівної педалі та замка запалювання, крім того пасажири починали панікувати.

«Часу на роздуми не було і я почав зупиняти вже некерований транспортний засіб. Робив усе, що було в моїх силах, прагнув мінімізувати небезпеку для громадян», — додав правоохоронець.

Старший сержант поліції охорони Сергій Каріков, який врятував пасажирів маршуртного автобуса у Харкові
Фото:

Поліція Харківщини

Після того, як йому вдалося зупинити маршрутку, поліцейський обережно вивів пасажирів із салону, оскільки автобус небезпечно нахилився.

Потім сержант повернувся до салону автобуса і намагався надати першу допомогу водієві до приїзду медиків: перевернув його на бік, слідкував за його диханням та притримував аж до приїзду швидкої.

Про вчинок правоохоронця стало відомо завдяки листу одного з пасажирів автобусу, який надійшов на адресу Департаменту поліції охорони.

«Керівництво батальйону відзначає, що Сергій Каріков за 11 років служби в поліції охорони зарекомендував себе сумлінним, ввічливим та спокійним професіоналом», — повідомили в поліції.

Нагадаємо, у Києві 17 лютого двоє дівчат провалились під кригу: до приїзду рятувальників їх врятували перехожі.

Поділитись: