У Харкові електронна петиція «Верните харьковчанам историю!» з проханням повернути станції метро та одному з проспектів ім'я маршала СРСР Георгія Жукова зібрала необхідну для розгляду кількість підписів.

Петицію, адресовану депутатам і голові міста, розмістили на сайті міськради.

Ініаціатива, яка стартувала 8 травня, уже зібрала понад 5 з половиною тисяч підписів з 5 тисяч необхідних.

Текст петиції розміщений російською.

«Ми, корінні харків'яни, пишаємося своїм містом, своєю країною, своєю історією. Не можна відмовлятися від подій та людей, аби догодити політичній кон'юктурі», — починається петиція.

Її автор, Ігор Клименко, вказує, що до будь-якої історичної постаті можна ставитися по-різному. Утім «факти такі», що Жуков залишив слід в історії міста як генерал-майор радянської армії («Харків звільнила радянська армія під командуванням Жукова»), а Петро Григоренко, ім'ям якого нині названий проспект, пов'язаний з містом лише як місцем свого навчання впродовж 2 років.

«Вимагаємо від міської ради та міського голови повернути пам'ять про маршала Жукова до міста — станція метро та проспект імені Жукова мають існувати в Харкові», — ідеться в петиції.

Кількома днями раніше міськголова Харкова Геннадій Кернес заявив, що хоче повернути одному з проспектів ім’я маршала СРСР Георгія Жукова.

Проспект Маршала Жукова та однойменну станцію метро перейменували у 2016 році в межах декомунізації розпорядженням голови ОДА Ігоря Райніна.

Поділитись: