Життя

У Гімалаях врятували французьку альпіністку: її напарника через небезпеку лишили на висоті понад 7 тисяч метрів

28 січня, 2018 20:31
Життя/У Гімалаях врятували французьку альпіністку: її напарника через небезпеку лишили на висоті понад 7 тисяч метрів
Зберегти
Вигляд
У горах Пакистану серед ночі врятували французьку альпіністку, яка підкорювала одну з гімалайських вершин — гору Нанга-Парбат. Рятувальники вирішили також не йти на пошуки напарника француженки, адже він застряг на висоті 7400 метрів, куди дістатися дуже важко.

У горах Пакистану серед ночі врятували французьку альпіністку, яка підкорювала одну з гімалайських вершин — гору Нанга-Парбат. Рятувальники вирішили не йти на пошуки напарника француженки, адже він застряг на висоті 7400 метрів, куди дістатися дуже важко.

Про це повідомляє Reuters.

Француженка Елізабет Револь та її напарник альпініст Томаш Мацкевич з Польщі підкорювали Нанга-Парбат, яка має висоту в 8126 метрів. Коли вони дісталися близько 7400 метрів — у Мацкевича сталася сніжна сліпота та сильне обмороження.

Тоді ж Револь розбила намет у безпечному місті та почала спускатися вниз, аби покликати на допомогу.

Французьку альпіністку змогли врятувати на висоті 6700 метрів. На її порятунок кинулися досвідчені альпіністи з Польщі, що підкорювали сусідню гору.

Пакистанські гелікоптери забрали їх з вершин вже зранку, а за Мацкевичем піднятися не вдалося, адже техніка не може злітати на таку висоту, а самим рятувальникам не можна було ризикувати життям, адже насувалася негода. 

«Спасіння Томаса, на жаль, не можливе. Погода та висота поставлять під загрозу життя рятувальників. Це жахливе та болюче рішення. Ми всі у глибокому жалю. Всі наші думки — з рідними та близькими Томаса», — розповів партнер Револь Людовік Джиамбіасі.

Гору Нанга-Парбат називають «горою смерті», через її небезпечність.

Раніше влада Непалу заборонила сходити на Еверест поодинці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українка Тетяна Яловчак виконала програму «7 вершин» та стала першою жінкою з України, яка підкорила найвищі точки усіх континентів планети.

Пов`язані новини