У орангутанів, що живуть в голландському парку приматів Апехель, з'явився свій «тіндер», за допомогою якого вони зможуть оцінювати потенційних партнерів.

У орангутанів, що живуть в голландському парку приматів Апехель, з'явився свій «тіндер», за допомогою якого вони зможуть оцінювати потенційних партнерів.

Про це повідомляє The Guardian.

Людиноподібні мавпи — високорозвинені тварини зі складною соціальною організацією, тому їх складно розводити в неволі.

Між самцями і самками не завжди виникає симпатія, і часто відносини між потенційними партнерами не складаються настільки, що їх доводиться розводити по різних зоопарках або розплідниках.

Щоб спробувати вирішити цю проблему, в парку  Апехеле був запущений проект під назвою «Тіндер для орангутанів».

В рамках проекту, який розрахований на 4 роки, орангутанам в спеціально розробленій програмі будуть показувати фотографії і відео потенційних партнерів, включених до міжнародної програми з розведення орангутанів в неволі.

 Програма розроблена за аналогією з «людським» додатком для знайомств Tinder.

Аналізуючи реакцію орангутанів на фотографії і відео, вчені намагатимуться передбачити, як можуть скластися відносини партнерів в майбутньому і підвищити ймовірність успішного підбору партнера.

Фотографії та відео перших самців вже показали кільком самкам в Апехеле, і вони викликали у них великий інтерес. Однак поки в проекті виникла тимчасова пауза, тому що одна з самок розбила укріплений сталевою рамою планшет, на якому їй показували зображення.

Тіндер для орангутанів — не перший приклад того, як технології допомагають розмножувати тварин в неволі. Так, нещодавно для виноградного равлика з неправильно закрученою раковиною знайшли партнера за допомогою twitter.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: