ENRU

У Гонконгу тисячі людей вийшли на протест проти ув'язнення активістів-демократів

У Гонконгу тисячі людей вийшли на демонстрацію на знак протесту проти тюремного вироку політичним активістам, учасникам руху Occupy Central 2014 року, які закликали до проведення прямих виборів глави адміністрації району.

Про це повідомляє Reuters.

Багато демонстрантів несли з собою жовті парасольки — символ протестів 2014 року. У четвер суд засудив трьох молодиків, які брали участь в протестах 2014 року, до шести-восьми місяців тюремного ув’язнення.

Раніше 17 серпня, 20-тирічного Джошуа Вонга, 24-тирічного Натана Лоу, та 27-річного Алека Чоу відправили до в'язниці на строк від 6 до 8 місяців «за незаконні збори».

3 роки тому народне обурення в Гонконгу викликав проект виборчої реформи, який внаслідок акцій протесту був відхилений.

Восени-взимку пройшли масові протести і заворушення, коли демонстранти руху Occupy Central майже на три місяці зайняли центр міста, вимагаючи проведення прямих виборів глави адміністрації Гонконгу.

Тисячі людей прийшли до апеляційного суду із плакатами та банерами із осудом ув'язнення активістів.

Колишній студентський лідер Лестер Шум, який допоміг організувати протест, заявив, що кількість демонстрантів була найвищою після протесту демократів у 2014 році, який паралізував частину фінансового центру на 79 днів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram