На даний момент у Генпрокуратури достатньо доказової бази для екстрадиції депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка, якому інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, і який нині перебуває у Великобританії.

Про це в ефірі Громадського розказала член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова.

«По Онищенку є велика доказова база, яка показує, що це суто економічний злочин. Є 12 осіб – фігурантів цієї справи. Тому, якщо захотіти, то Онищенка можна спокійно екстрадувати», – сказала вона.

За її словами, питанням екстрадиції займатиметься виключно ГПУ на чолі з Юрієм Луценком, оскільки повноваження Спеціалізованої антикорупційної прокуратору закінчуються на етапі оголошення в міжнародний розшук.

Раніше НАБУ заявило, що Олександр Онищенко вдруге не з'явився на допит в бюро. Відтак НАБУ має підставу звернутися до суду з проханням «примусового приводу» підозрюваного та оголосити його у міжнародний розшук.

Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. Загалом по його справі зарештовано майна на 315 млн грн.

5 липня Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутату Онищенку.

Сам Онищенко заявив, що перебуває у Лондоні та попросив Великобританію надати йому притулок. Він також запропонував слідству допитати його у Лондоні.

Поділитись: