Співробітники «Вінницької установи виконання покарань №1» кілька діб тримали в’язня у нелюдських умовах та порушували права засуджених до довічного позбавлення волі.

Співробітники «Вінницької установи виконання покарань №1» кілька діб тримали в’язня у нелюдських умовах та порушували права засуджених до довічного позбавлення волі.

Про це йдеться у повідомленні Генпрокуратури від 8 жовтня.

Зазначається, що у закладі була проведена позапланова перевірка, під час якої виявили і припинили нелюдське поводження із в’язнем, що мало ознаки катування.

За даними прокуратури, в'язня, у якого були ознаки погіршення здоров’я, тримали у камері «в жахливих антисанітарних умовах, без світла, водопостачання, каналізації, постільної білизни, засобів особистої гігієни, належного медичного забезпечення тощо».

В'язня утримували в жахливих антисанітарних умовах, без світла, водопостачання, каналізації Фото: ГПУ

«Також виявлено і припинено протиправні дії співробітників цієї установи, пов’язані зі спробою підроблення медичної документації стосовно зазначеного в’язня», — повідомили у ГПУ.

Крім того, прокуратура встановила порушення прав в’язнів, засуджених до довічного позбавлення волі. Зокрема, у камерах в'язнів виявлено молотки, пилки, колючо-ріжучі предмети, хімічні речовини, верстати, інші речі й обладнання, заборонене для вільного обігу серед в’язнів вказаної категорії.

«За результатами перевірки поновлено права в’язня, який піддавався катуванню. Йому надано необхідну медичну допомогу, забезпечено належні умови тримання та нагляд лікарів», — заявили у прокуратурі. Усунуто переважну більшість порушень законності, а також причин вчинення злочинів і умов, що цьому сприяють.

Відкриті кримінальні провадження за ст.ст. 127 (катування), 366 (службове підроблення) КК України.

Керівництвом ГПУ готується документ на ім’я міністра юстиції України, а також лист до прокурора Вінниччини з вимогою вжити заходів «дисциплінарного характеру стосовно співробітників апарату регіональної прокуратури».

Громадське намагається зв'язатись з офісом уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової для з'ясування подробиць ситуації.

Нагадаємо, в Ярославській області в Росії затримали співробітника виправної колонії Максима Яблокова, який, за інформацією правозахисників, брав участь у катуванні одного з в’язнів.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня.

Відео «Новая газета» отримала від юристів фонду «Общественный вердикт». Його зняли на портативний відеореєстратор, який зобов’язані носити всі працівники служби виконання покарань.

Після публікації відео прес-служба управління Федеральної служби з виконання покарань у Ярославській області заявила, що управління проведе службову перевірку в колонії.

Поділитись: