Частина льодовика Zachariae Sistrom у Гренладії відкололася і на даний момент тане через підвищення температури повітря та теплі морські течії, повідомляє Reuters.

За словами вчених, він вміщує достатньо води для того, щоб підвищити рівень світового океану на 50 сантиметрів. Повідомляється, що від льодовика відколюються нові айсберги, які додають в океани по 5 млрд тонн льоду на рік.

Вчені підкреслюють, якщо в Гренландії весь лід розтане, це призведе до підвищення рівня світового океану на шість метрів.

Major glacier breaks loose from stable position in Greenland. See the impacts of this: https://t.co/MYajMLVTNW pic.twitter.com/cLvzRYIPol

— NASA (@NASA) November 12, 2015

Нещодавно британські метеорологи зафіксували підвищення середньодобової температури на 1 градус. Вчені стверджують, що підвищення середньої температури на 2°C призведе до незворотних для людства наслідків.

 

Go with the flow: Four glorious views of Elephant Foot Glacier in NE Greenland - a classic piedmont #glacier #NASA pic.twitter.com/2ky8uax0Vr

— The Ice Age (@Jamie_Woodward_) November 8, 2015

За даними експертів ООН концентрація парникових газів в атмосфері Землі досягла нової максимальної позначки, побивши за підсумками 2014 року всі попередні рекорди.

 

На кліматичної конференції в Парижі, що триватиме з 30 листопада по 11 грудня, представники Всесвітньої метеорологічної організації вимагатимуть суттєво скоротити парникові викиди антропогенного походження.

/ фото NASA

Поділитись: