У Греції через загальнонаціональний страйк паралізовано рух транспорту

default/У Греції через загальнонаціональний страйк паралізовано рух транспорту
Зберегти
Вигляд

Грецькі профспілки вивели на 24-годинний загальнонаціональний страйк проти пенсійної реформи уряду тисячі людей, внаслідок чого рух транспорту в країні практично паралізований. Про це повідомило агентство Reuters.

«Внаслідок страйку відмінені внутрішні авіарейси, рух поромів та громадського транспорту паралізований», – йдеться у повідомленні.

Як зазначає агентство, лікарні працюють лише в термінових випадках. Закриті заправні станції, страйкують фермери, юристи, інженери. Напередодні вперше за довгий час до страйку приєдналися таксисти.

Страйк пов'язаний із запланованою грецьким урядом реформою пенсійної системи, яка скорочує пенсії і збільшує внески. В той же час, уряд країни стверджує, що якщо не провести реформу, то через кілька років не буде грошей, щоб платити пенсії.

Зокрема, в плани уряду входить знизити максимальну пенсію з 2,7 тис. євро до 2,3 тис. і знизити мінімально гарантовану базову пенсію до 384 євро. При цьому уряд Греції планує об'єднати пенсійні фонди і збільшити соціальні внески і для роботодавців, і для співробітників.

Загальнонаціональний страйк проходить під час візиту представників Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду, які мають оцінити прогрес, досягнутий Грецією у зменшенні навантаження на державний бюджет, і обговорити плани пенсійної, податкової реформ і реформи банківського сектора.

/фото newzup.com