Світ

У Греції розслідують корупцію в медицині: підозрюють екс-прем'єрів та міністрів

7 лютого, 2018 15:07
Світ/У Греції розслідують корупцію в медицині: підозрюють екс-прем'єрів та міністрів
Зберегти
Вигляд
Грецька прокуратура підозрює десятьох колишніх політиків, включно з двома екс-прем’єрами, у зв'язку з великим корупційним розслідуванням.

Грецька прокуратура підозрює десятьох колишніх політиків, включно з двома екс-прем’єрами, у зв'язку з великим корупційним розслідуванням.

Про це повідомляє видання Ekathermini.

Справа стосується швейцарської фармацевтичної компанії Novartis, яка, за даними слідчих, платила лікарям за призначення ліків її виробництва із завищеними цінами.

Прокурори заявили — екс-політики знали про цю схему і одержали хабарі за мовчання. Імена підозрюваних не розголошують.

Підозрювані чиновники працювали в уряді в період 2006-2015 років. Слідчі вважають, що встановлення високих цін принесло державі мільярдні збитки під час фінансової кризи.

За інформацією грецьких ЗМІ, політикам виплатили близько 50 мільйонів євро хабарів. ЗМІ також назвали імена посадовців, пов'язаних з розслідуванням, серед них — колишній прем'єр-міністр Антоніс Самарас (2012-2015) та помічник прем'єр-міністра Панагіотос Пікраменос (травень-червень 2012 року).

Також видання зазначає, що справа ґрунтується переважно на свідченнях трьох людей, яких включили у програму захисту свідків. Загалом свідчення надали 20 людей.

Згідно з їхніми свідченнями, найбільші виплати на суму 40 мільйонів євро здійснили у період до 2010 року. Суми, сплачені після 2010 року, становили від 5 до 10 мільйонів євро.
Екс-прем’єр Самарас вже назвав звинувачення «наклепом», і заявив — позиватиметься до суду проти чинного прем'єр-міністра Алексіса Ципраса.

Парламент Греції невдовзі отримає матеріали справи, в яких містяться подробиці розслідування. Далі мають вирішити, чи надавати дозвіл на кримінальне переслідування колишніх міністрів.

/Марина Балан

Пов`язані новини