Після парламентських виборів 8 жовтня на Грузію може очікувати політична криза, оскільки будь-яка з партій у разі програшу буде намагатись оскаржити результати голосування. І йдеться не лише про дві лідируючі політсили.

Про це в інтерв’ю «Громадскому на русском» розказав політолог Гія Хухашвілі.

За його словами, медіа та соціологічні служби розділились на два табори, тому екзит-поли дадуть абсолютно різні попередні результати.

«У нас звикли керуватися після виборів саме результатами екзит-полів, а тому ми можемо отримати таку абсурдну ситуацію, коли дві партії будуть святкувати перемогу на виборах. Цю ситуацію ускладнює, то, що в мажоритарному сегменті буде багато других турів», – сказав він.

На думку Хухашвілі, ситуацію ускладнює і той факт, що 35-40%  виборців ще не визначились, за кого голосувати. І значна частина з них розчарована як у правлячій коаліції «Грузинська мрія», так і у партії опозиції «Єдиний національний рух».

«Виходячи з того, що у обох партій досить значний негативний рейтинг і у обох є своя соціологія, можлива ситуація, коли одні громадяни віритимуть одним результатами, а інші – іншим. У підсумку ми отримаємо величезну силу, заряджену для активних дій вже після виборів. До цього додається те, що криза буде не просто двополярною – до неї можуть підключитися й інші партії, які теж можуть вирішити опротестувати результати виборів. Тобто в підсумку може вийти багатополярний криза. На нас очікує «веселий» жовтень», – підсумував він.

Громадське зібрало найцікавіші факти про розклад сил, кандидатів і майбутнє голосування.

Тринадцята пенсія, оперний бас і кривавий трилер: 10 фактів про вибори в Грузії

Поділитись: