Світ

У Грузії скасували штраф за вживання марихуани

31 липня, 2018 13:15
Світ/У Грузії скасували штраф за вживання марихуани
Зберегти
Вигляд
Конституційний суд Грузії схвалив рішення, яке скасосвує адміністративну відповідальність за вживання марихуани.

Конституційний суд Грузії визнав, що адміністративне покарання за вживання марихуани суперечить конституції країни. 

УТОЧНЕННЯ: У попередній редакції тексту новини йшлося про легалізацію марихуани. Це не відповідає дійсності, суд скасував покарання, але марихуана залишається незаконною в країні. Громадське просить вибачення у читачів та колег за некоректну інформацію.

Як повідомляє прес-служба суду, з вимогою скасувати штраф за вживання марихуани звернулися представники партії «Гірчі» Зураб Джапарідзе та Вахтанг Мегрелашвілі. За їхнім твердженням, вживання марихуани не є суспільною загрозою, а покарання за вживання марихуани порушує статтю 16 Конституції Грузії («кожен має право на вільний розвиток особистості»).

Конституційний суд погодився з цими аргументами. Водночас суд зауважив, що відповідальність за вживання марихуани не порушує Конституцію, якщо це завдає шкоди іншим особам. Зокрема вживати її заборонено у освітніх закладах, в деяких публічних місцях, наприклад громадському транспорті тощо. 

Зберігання та продаж марихуани залишаються в Грузії кримінальним злочином. 

Раніше Конституційний суд Грузії скасував кримінальну відповідальність за вживання марихуани. Також в Грузії скасували покарання за вирощування марихуани для особистого користування, йдеться про допустиму кількість до 150 грамів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Грузія танцює: масштабний техно рейв 4GB у Тбілісі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Пов`язані новини