Конституційний суд Грузії схвалив рішення, яке скасосвує адміністративну відповідальність за вживання марихуани.

Конституційний суд Грузії визнав, що адміністративне покарання за вживання марихуани суперечить конституції країни. 

УТОЧНЕННЯ: У попередній редакції тексту новини йшлося про легалізацію марихуани. Це не відповідає дійсності, суд скасував покарання, але марихуана залишається незаконною в країні. Громадське просить вибачення у читачів та колег за некоректну інформацію.

Як повідомляє прес-служба суду, з вимогою скасувати штраф за вживання марихуани звернулися представники партії «Гірчі» Зураб Джапарідзе та Вахтанг Мегрелашвілі. За їхнім твердженням, вживання марихуани не є суспільною загрозою, а покарання за вживання марихуани порушує статтю 16 Конституції Грузії («кожен має право на вільний розвиток особистості»).

Конституційний суд погодився з цими аргументами. Водночас суд зауважив, що відповідальність за вживання марихуани не порушує Конституцію, якщо це завдає шкоди іншим особам. Зокрема вживати її заборонено у освітніх закладах, в деяких публічних місцях, наприклад громадському транспорті тощо. 

Зберігання та продаж марихуани залишаються в Грузії кримінальним злочином. 

Раніше Конституційний суд Грузії скасував кримінальну відповідальність за вживання марихуани. Також в Грузії скасували покарання за вирощування марихуани для особистого користування, йдеться про допустиму кількість до 150 грамів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Грузія танцює: масштабний техно рейв 4GB у Тбілісі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: