У центрі Грузії — місті Самтредія, акція учасників руху «Білий рух», яки виступають за декриміналізацію легких наркотиків, закінчилась сутичками з поліцією. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Активісти молодіжної організації висловлювали протест в зв'язку з трагедією, що сталася в Самтредія кілька днів тому, коли 22-річний Демура Стуруа наклав на себе руки.

У передсмертній записці він розповів, що один з поліцейських зажадав від нього стати інформатором правоохоронних органів, погрожуючи в іншому випадку порушити кримінальну справу і заарештувати за звинуваченням у зберіганні та споживанні наркотиків.

Детальніше про цю історію читайте в матеріалі Громадського

Доведення до самогубства. Iсторія, що сколихнула Грузію — фоторепортаж

Лідери «Білого руху» стверджують, що надмірно сувора, навіть жорстка наркополітика грузинської держави дає можливість поліції здійснювати шантаж і тиск на наркозалежних людей.

Мітингувальники підірвали шумові гранати і димові шашки, пофарбували патрульні автомобілі в білий колір і приклеїли до них плакати з написом: «Не вбивайте мене — я теж людина»; а коли співробітники місцевого відділення МВС спробували їм перешкодити, виникли сутички.

Міністерство внутрішніх справ Грузії порушило кримінальну справу за статтею «псування чужого майна».

Поділитись: