ENRU

У юнака після шляху з Херсонщини у Крим морем на батуті виявили психічний розлад

У 19-річного юнака з Херсона, який заснув на батуті і приплив до берегів анексованого Криму, після повернення додому виявили психічний розлад.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У родині хлопця вважають, що його розлад ‒ це результат морської «подорожі», перевтоми і стресу.

Дід Михайла — Анатолій Дорошенко— каже, що онук опинився у відкритому морі «не просто так».

«Хтось, напевно, навмисне, це слідчий має з'ясувати, слідство пройти... Мені здається, там злочин, його спеціально відштовхнули, пустили за течією, і він поплив», ‒ вважає Анатолій Дорошенко.

З анексованого Криму юнак на материкову частину України діставався приблизно тиждень.

Як повідомили у Держприкордонслужбі, аби передати Михайла на материкову Україну, треба було провести прикордонно-представницьку зустріч, адже росіяни вважають Крим російським.

«Ми не можемо її провести на адмінкордоні з окупованим Кримом, тому що таким чином ми визнаємо право росіян на Крим, тому що там немає межі. Тому проводити прикордонно-представницьку зустріч ми можемо на тій ділянці кордону, яка нам підконтрольна. Так, у цьому випадку обраний найближчий пункт пропуску», — сказав речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Кордон хлопцю та його матері, яка приїхала до нього у Крим, вдалося перетнути в Луганській області через підконтрольний Україні пункт «Мілове». 

Зазначається, що через Харків і Дніпро мати з сином дісталися до Херсона. Весь цей час, як каже матір Оксана, Михайло практично не спав, у нього боліла голова і трималася температура. 

«Ми приїхали додому, думали вилікуємо вдома, коли стіни рідні. Тому я і забрала його в Зеленівку до рідних, там велика в нас родина. А він встає, не спить, він не може спати, починає збиратися, ходити, ключі бере, що треба йому їхати, від'їжджати кудись», ‒ сказала мати.

Нагадаємо, самоназвана прикордонна служба анексованого Росією Криму 5 серпня виявила в Каркинитській затоці надувний батут, на якому знаходився хлопець.

Тоді в юнака діагностували тепловий удар та помістили в лікарню селища Чорноморське на заході Криму. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram