УКРАЇНА

У Кабміні виникли суперечки щодо високих зарплат в Службі фінрозслідувань

22 березня, 2017 14:32
УКРАЇНА/У Кабміні виникли суперечки щодо високих зарплат в Службі фінрозслідувань
Зберегти
Вигляд
Кабмін все ж схвалив законопроект щодо створення Служби фінансових розслідувань і направив його на розгляд Ради реформ.

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект щодо створення Служби фінансових розслідувань і направив його на розгляд Ради реформ.

Цей законопроект був розроблений Міністерством фінансів разом з експертами та доопрацьовано в робочій групі, яка була створена прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, передає Урядовий портал.

До основних функцій Служби належатиме виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів проти інтересу держави в економічній, фінансовій та податковій сферах. Новий орган також буде проводити аналітичну та профілактичну роботу щодо виявлення факторів, які уможливлюють вчинення таких злочинів.

«Особливістю нової Служби є зміна силового підходу на комплексний і аналітичний – з використанням сучасних методик розслідувань. Служба буде повністю демілітаризована, сформована з нових людей, які отримуватимуть гідні заробітні плати, та виведена зі складу Державної фіскальної служби», – йдеться у повідомленні.

Найбільші суперечки під час обговорення викликало питання гарантування в законі високого рівня зарплат співробітників нового відомства, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Проти цього виступили віце-прем'єр з соціальної політики, міністри оборони та молоді і спорту, пропонуючи визначати її за загальними правилами на засіданні кабінету міністрів, тоді як глава Мінфіну наполягав на такому виключення для формування довіри до нової службі і залучення в неї кваліфікованих і некорумпованих кадрів.

«Ми знайдемо правильне формулювання, щоб забезпечити нормальну зарплату, але в розумних рамках», – підсумував дискусію Гройсман.

Раніше президент Порошенко виступив за невідкладне створення нової Служби фінансових розслідувань.

Пов`язані новини