Головного опозиціонера в Камбоджі, якого підозрюють у державній зраді, раптово звільнили із в’язниці під заставу з обмеженням пересування та спілкування.

Головного опозиціонера в Камбоджі, якого підозрюють у державній зраді, раптово звільнили із в’язниці під заставу з обмеженням пересування та спілкування.

Про це повідомляє BBC.

Кема Сокха звільнили пізно ввечері 9 вересня і зобов’язали залишатися в межах невеликої території навколо власного дому. Також заборонили спілкуватися з однопартійцями або ЗМІ, повідомила дочка опозиціонера Кем Моновітхья.

Захисники прав людини з організації Human Rights Watch закликали владу Камбоджі зняти звинувачення з Кем Сокха і дозволити політичну діяльність його партії.

«У цьому немає ніякої справедливості, це всього лише тимчасове звільнення, яке прокурори можуть відмінити в будь-яку мить», —  зазначив заступник директора Human Rights Watch зі справ Азії організації Філ Робертсон.

Арештували Кема Сокха в 2017 році, після чого його Камбоджійська партія національного порятунку розпустили, а правляча партія фактично без супротиву виграла вибори.

Опозиціонера звинувачують у змові зі США проти чинної влади Камбоджі. Йому загрожує до 30 років ув’язнення.

Кем Сокха до ув'язнення був головою Партії національного порятунку Камбоджі — їєдиним вагомим суперником чинному прем’єр-міністру Гун Сену та президенту Народної партії Камбоджі.

Нинішній прем'єр Гун Сен знаходиться при владі з 1985 року. Період його правління супроводжувався стійким економічним ростом, але його давно звинувачують в зловживанні владою проти критиків і незгодних. У минулому Гун Сен — солдат режиму Червоних Кхмерів, який згодом виступив проти цього ж режиму.

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile