У Канаді близько 5 тисяч людей отримали припис залишити свої будинки через підвищення рівня води у водоймах міста Брентфорд.

У Канаді близько 5 тисяч людей отримали припис залишити свої будинки через підвищення рівня води у водоймах міста Брентфорд.     

Про це повідомляє Brantford Еxpositor.

«Наказ про евакуацію все ще в силі і діятиме доти, поки ми не переконаємося в можливості безпечного повернення людей до їхніх осель», — сказав мер міста Кріс Фріл.

За його словами, в Брентфорді паводок зачепив близько тисячі житлових будинків.

Так, у місті 21 лютого оголосили режим надзвичайної ситуації. Причиною раннього паводку стало несподіване потепління, яке прийшло у деякі провінції Канади на початку тижня, а також зливи.

В Онтаріо в зоні лиха опинилися такі міста, як Лондон, Ватерлоо, Кембридж, Даннвілль, Сент-Меріс, Четем-Кент і Оранджвілль.

Фріл зазначив, що вони мають справу з паводками щовести та осені, проте «вони не були готові до того, що побачили».

Особливістю ситуації є те, що величезний шматок льодовика, який довгий час викликав занепокоєння, відламався та почав танути.

Це сталося незадовго до того, як рівень води у водоймах вже почав знижуватися достатньо, щоб скасувати загрозу паводку.

Фріл зазначив, що існує ціла низка факторів, які призвели до надзвичайної ситуації.

Дуже холодний грудень і січень призвели до потовщення і міцнішання криги. 

Сильні дощі та потепління на початку цього тижня погіршило ситуацію. Річка була заповнена сміттям, зокрема великими деревами.

Нагадаємо, у Мукачеві на Закарпатті внаслідок підтоплення 24 свердловин водозабору близько 12 тисяч людей залишилися без води.

Поділитись: