Світ

У Каннах закликали Іран випустити режисера Панахі на показ його фільму

10 травня, 2018 16:09
Світ/У Каннах закликали Іран випустити режисера Панахі на показ його фільму
Зберегти
Вигляд
Двічі лауреат премії «Оскар» Асгар Фархаді закликав владу Ірану відпустити свого колегу Джафара Панахі, якому заборонений виїзд з країни, щоб він відвідав показ власного фільму на фестивалі в Каннах.

Двічі лауреат премії «Оскар» Асгар Фархаді закликав владу Ірану відпустити свого колегу Джафара Панахі, якому заборонений виїзд з країни, щоб він відвідав показ власного фільму на фестивалі в Каннах.

Про це повідомляє Reuters.

Повідомляється, що у Панахі нещодавно закінчився шестирічний домашній арешт за антиурядову діяльність і участь в акціях протесту. Окрім цього, йому на 20 років заборонили займатися кінематографом і давати інтерв'ю, попри це, Панахі продовжує таємно знімати кіно і представляє його на міжнародних кінофестивалях. У Каннах на цьому тижні покажуть його картину «Три особи».

Фархаді, чий фільм «Всі знають» напередодні відкрив Каннський кінофестиваль, попросив владу Ірану повернути Панахі паспорт і дозволити відвідати кіноогляд.

«Час ще є. Ось що я хотів би сказати: сподіваюся, рішення буде прийнято на його користь і йому дозволять приїхати», — сказав Фархаді на прес-конференції.

Нагадаємо, голова журі в секції «Особливий погляд» Бенісіо дель Торо презентував українську картину режисера Сергія Лозниці «Донбас» на Каннському кінофестивалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франції стартував 71-й Каннський кінофестиваль

Пов`язані новини