Політика

У Каталонії на парламентських виборах лідирують прихильники незалежності — екзит-поли

22 грудня, 2017 09:02
Політика/У Каталонії на парламентських виборах лідирують прихильники незалежності — екзит-поли
Зберегти
Вигляд
lead
У Каталонії на дострокових парламентських виборах, за результатами екзит-полів, лідирують прихильники незалежності регіону.

У Каталонії на дострокових парламентських виборах, за результатами екзит-полів, лідирують прихильники незалежності регіону.

Про це повідомляє місцеве видання La Vanguardia.

Більшість місць у парламенті, а саме від 67 до 71, можуть отримати прихильники незалежності — «Ліві республіканці», «Кандидати народної єдності» та блок «Разом за Каталонію».

Загалом у парламенті регіону 135 місць.

За дві години до закриття виборчих дільниць явка склала близько 68%, що є більшим за попередні вибори у 2015 році.

Нагадаємо, що вранці 21 грудня у Каталонії розпочалися дострокові вибори до регіонального парламенту, оголошені після відсторонення уряду Карлеса Пучдемона.

Нагадаємо, 27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції. Таким чином у регіоні ввели пряме управління Мадрида. Статтю 155 застосували вперше з 1978 року.

Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

31 жовтня Конституційний суд Іспанії призупинив декларацію про незалежність Каталонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії. Прем’єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

Пов`язані новини