У Каталонії посмертно помилували сотні людей, страчених за «чаклунство»
Парламент Каталонії ухвалив постанову про визнання невинними всіх людей, здебільшого жінок, яких у регіоні стратили за звинуваченням у «чаклунстві» у період між XV та XVIII століттями.
Про це пише The Guardian.
Постанову підтримали ліві та націоналістичні партії в парламенті Каталонії. Документ також пропонує владі міст Каталонії розглянути можливість перейменувати площі та вулиці на згадку про жінок, які стали жертвами звинувачень у «чаклунстві».
За оцінками істориків, у згаданий період у Каталонії за «чаклунство» стратили приблизно 1000 людей.
Цей крок є наступним після аналогічних у Шотландії, Швейцарії та Норвегії. Перед цим понад 100 європейських істориків підписали маніфест під назвою «Вони не були відьмами, вони були жінками».
Полювання на відьом
Історики підрахували, що лише між 1580 та 1630 роками орієнтовно 50 тисяч людей по всій Європі засудили до страти за «чаклунство», з яких приблизно 80% були жінками.
У Каталонії полювання на відьом тривало аж до 18 століття. Відьом часто звинувачували у раптових смертях дітей чи стихійних лихах та неврожаях. Підозрюваними часто ставали жінки, що практикували традиційну медицину чи були незалежними від чоловіків — до них ставилися з підозрою. А деякі каталонські села навіть наймали мисливців на відьом.
На відміну від решти Європи, відьом у Каталонії вішали, а не спалювали на багатті. Це могло бути пов'язане з тим, що такий вид страти був дешевшим та економив дрова.
- Поділитися: