У терміналі аеропорту в столиці Катару Досі знайшли новонароджене немовля. Працівники авіакомпанії Qatar Airways затримали рейс і відправили всіх жінок на ньому — більшість були австралійками — на медогляд, аби встановити, якій із матерів належала дитина.

ОНОВЛЕНО (27 жовтня, 12:30): У попередній версії новини ми припустилися помилок, які вплинули на сприйняття всієї новини. Знайшли новонароджену дитину не мертвою, а живою, і сталося це не у вбиральні літака, а в терміналі аеропорту. Просимо вибачення в читачів за введення в оману та неприпустиму помилку в перекладі.

Влада Австралії обурилася діями авіакомпанії, заявивши, що австралійок оглядали без їхньої згоди, а ще піддавали стресу, повідомляє The Guardian.

Інцидент стався ще 2 жовтня, але про нього стало відомо лише 25 жовтня після виходу розслідування на одному з австралійських телеканалів. Рейс затримали на чотири години після того, як у терміналі аеропорту знайшли новонароджену дитину.

Один із пасажирів літака розповів The Guardian, що десь через три години після планованого часу злету представники авіакомпанії попросили жінок на борту зійти з рейсу. Пізніше їх повернули, але ті були «дуже засмучені», пригадує чоловік.

«Одна з тих точно плакала, вони обговорювали, що сталося, і казали, що це було неприпустимо й огидно», — додав він.

Жінки розповіли чоловікові, що їх відвели до лікарки, яка попрохала їх роздягнутися догола, а після цього оглянула їхні статеві органи, аби визначити, хто з них нещодавно народив. Відбувався огляд без їхньої на те згоди й попереднього відома.

У міністерстві закордонних справ і торгівлі Австралії повідомлення про медогляд австралійок назвали питанням «серйозної стурбованості». Там додали, що звернулися до влади Катару за поясненнями інциденту.

А в Qatar Airways The Guardian заявили, що не можуть коментувати інцидент, а жодна з пасажирок рейсу до них не зверталася.

Поділитись: