Щонайменше п’ятеро осіб залишаються затриманими в Харківському управлінні СБУ. Затримані чекають на «одночасного звільнення».

Щонайменше п’ятеро осіб залишаються затриманими в Харківському управлінні СБУ.

Про це йдеться в 16-му звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини, який охоплює період з 16 серпня до 15 листопада 2016 року.

Представники місії зазначають, що затримані чекають на «одночасного звільнення» (обміну - ред.).

У звіті представники ООН розповідають історію чоловіка, який провів 15 місяців у слідчому ізоляторі СБУ та якого звільнили рішенням суду у квітні 2016 року.

Проте, за даними ООН, його знову захопили співробітники служби безпеки України та утримували в Маріупольському управлінні СБУ ще майже півроку – у приміщенні тиру. Звільнили цього чоловіка  14 жовтня 2016 року.

Також представники Управління ООН з прав людини повідомляють, що після звільнення в'язням СБУ не повертають документи. Наглядачі ООН зафіксували два таких випадки за звітний період.  

Представники Управління Верховного комісара ООН з прав людини наголошують, жодна особа не повинна бути затримана всупереч визначеному законом порядку, а затриманих треба звільняти за належних умов безпеки: їм мають повертати документи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН звітує про 11 місць утримання людей на окупованій території.

Поділитись: