УКРАЇНА

У Харкові біля військкомату родичі призовників влаштували протест

УКРАЇНА/У Харкові біля військкомату родичі призовників влаштували протест
Зберегти
Вигляд

У Харкові біля збірного пункту Міноборони рідні призовників влаштували мітинг.

За їх словами, призовників утримують незаконно, передає кореспондент Громадське.Харків.

Як повідомляють родичі, на збірному пункті на даний момент незаконно утримують близько 50 призовників.

Також родичі повідомили кореспонденту про випадки, коли призовників «забирають прямо на вулиці» та відвозять до війсккомату.

На даний момент призовники підійшли воріт збірного пункту. За їх словами, багато хто з них навіть не пройшов медкомісію.

Як повідомляє кореспондент, один з військових, який відмовився представитись, сказав про те, що строк призову нібито продовжено до 31 липня.

Станом на 13:30 військовий комісар Харківського облвійськкомату Юрій Калгушкін повідомив Громадському.Харків, що призовникам буде надане звільнення з розташування.

Зауважемо, що згідно Статуту Збройних сил України, по закінченню теміну звільнення з розташування, призовники мають повернутись до збірного пункту.

Нагадаємо, що згідно указу президента, весняний призов на строкову військову службу в 2016 році мав пройти з 5 травня по 30 червня.

Пов`язані новини
Життя
8 грудня 2018
У Рівному працівники військкомату намагались затримати «призовника» на вулиці
У Рівному чоловіка на вулиці зупинили працівники військкомату і, не надавши жодних документів, вимагали проїхати з ними. Працівники військкомату поводили себе грубо і вживали лайку. Чоловік почав знімати подію на відео і викликав поліцію.За даними місцевого видання «Радіо Трек», за чоловіком до Рівного приїхали представники комісаріату з Хмельницької області, оскільки він нібито там зареєстрований. Водночас у коментарі UA:Рівне чоловік, який назвався Владом, спростував інформацію про реєстрацію на Хмельниччині.Він пояснив, що вранці йшов на роботу і до нього під‘їхало авто Hyundai, у якому перебували чоловіки у військовій формі. Один з них вийшов і почав вимагати проїхати з ними, оскільки вони шукають «осіб, які ухиляються від армії». Чоловіки у військовому також викликали поліцію.«Я пояснив, що я не призовного віку, вони мені мені кажуть, що все одно треба проїхати. Вони не пред'явили ніяких посвідчень, хамили, викликали поліцію на тій підставі, що я не хочу з ними їхати. Я теж викликав поліцію в свою чергу. У них не було моїх даних... Вони просто підходили до людей», – розповів Влад.Також він запевнив, що ніколи не був прописаний у Хмельницькій області.Повне відео інциденту чоловіка із працівниками військкомату оприлюднило місцеве видання «Типове Рівне».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти