Суд у Харкові засудив до 3 років позбавлення волі умовно харківського фотокореспондента Сергія Кочетова, який знімав для російських ЗМІ життя громадян у самоназваній «ЛНР». Фотографа звинуватили у тому, що «він висвітлював події у позитивному ключі».

Суд у Харкові засудив до 3 років позбавлення волі умовно харківського фотокореспондента Сергія Кочетова, який знімав для російських ЗМІ життя громадян у самоназваній «ЛНР». Фотографа звинуватили у тому, що «він висвітлював події у позитивному ключі».

Про це повідомляє агенство «Українські Новини» з посиланням на вирок Московського суду Харкова від 18 вересня.

У ході судового слідства встановлено, що фотокореспондент в червні 2014 року, у жовтні 2014 року і квітні 2015 року перебував в окупованому Луганську і на окупованій території Луганщини з метою здійснення фоторепортажів на замовлення інтернет-видань «Press-post» — press-post.net (Харків) і «Свободная пресса» —svpressa.ru (Москва, Росія).

Фоторепортажі, згідно із рішенням суду, були «спрямовані на позитивне висвітлення діяльності учасників «ЛНР», а також на підтримку ідеї зміни меж території або державного кордону України».

Зокрема, фотограф 3 червня 2014 року розмістив на ресурсі svpressa.ru фоторепортаж до статті, у якій описувалися «позитивність досягнень бойовиків у бойових діях проти підрозділів збройних формувань України».

4 червня 2014 року Кочетов знову розмістив на ресурсі svpressa.ru фоторепортаж до статті «Новоросія у вогні», після цього він розмістив на ресурсі press-post.net фоторепортаж з зображеннями Луганська і прапорів бойовиків «ЛНР».

Крім того, 5 червня 2014 року фотограф розмістив на сайті svpressa.ru фоторепортаж «На лінії вогню — 10 тисяч дітей».

Встановлено, що зазначені вище дії підсудний здійснював на замовлення редакції ресурсу svpressa.ru.

«Відповідно до поставленої задачі обвинувачений мав фіксувати позитивну реакцію жителів (окупованої території РФ, ред.) Луганської області, які зустрічають гуманітарний конвой з РФ, позитивно висвітлювати діяльність політичних сил РФ, які направляють допомогу у дитячі садки незаконного формування «ЛНР», висвітлювати діяльність представників незаконного формування «ЛНР», які брали участь у зазначених заходах», — йдеться у вироку.

Крім того, встановлено, що фотокореспондент у період з червня 2014 по квітень 2015 року «свідомо підтримував відділення частини території України, яка перебувала під контролем бойовиків ЛНР».

Кочетов визнав свою провину і уклав угоду зі слідством.

Суд затвердив її і засудив фотокореспондента до 3 років в'язниці з випробувальним терміном 2 роки.

Нагадаємо, суд у Тернопільській області улітку заочно засудив ватажка бойовиків самоназваної «ЛНР» до 14 років ув’язнення.

Поділитись: