У прикордонному місті Товарник (Хорватія) до п’яти тисяч біженців намагаються потрапити на потяги, щоб дістатись Загреба, передає DW.

За інформацією, вранці в четвер спеціальний потяг уже доставив близько 800 біженців в Дуго-Село, що неподалік від Загреба, у центр прийому біженців.

17 вересня Європарламент підтримав розподіл 120 тисяч біженців.

Згідно з пропозицією Єврокомісії, 120 тис. шукачів притулку будуть переміщені з Італії (15 тисяч 600), Греції (50 тисяч 400) та Угорщини (54 тисяч). Враховуючи ще 40 тисяч біженців, перерозподіл яких була схвалена Європарламентом 9 вересня, загальна кількість людей, які будуть переселені, досягає 160 тисяч.

Водночас очільник відомства з питань міграції та біженців Німеччини пішов у відставку.

В ООН закликали Євросоюз прийняти до 200 тисяч біженців.  Проте, Вишеградська четвірка виступила проти ідеї Парижу та Берліну щодо «квотування» біженців.

Влада Австрії заявила, що використає війська, аби впоратися із напливом мігрантів, а також посилить контроль на кордоні з Угорщиною.

Також Словаччина оголосила про тимчасове відновлення контролю на кордоні з Австрією та Угорщиною.

Угорський міністр оборони Чаба Хенде відмовився від своєї посади через загострення проблем з біженцями

Наприкінці серпня, Угорщина відмежувалася від Сербії колючим дротом. Зараз на угорсько-сербському кордоні триває будівництво паркану заввишки чотири метри, який додатково захистить країну від потоку нелегальних мігрантів.

\ фото @fadidahouk

hromadske.tv

Поділитись: