У Китаї через вибух на шахті під обвалами застрягли понад два десятки людей. Рятувальна операція триває понад тиждень

У Китаї 22 працівники золотовидобувної шахти Хушань, що на південному сході країни, вже восьмий день перебувають під землею. Вибух на шахті спричинив обвал та відрізав людей від зовнішнього світу. Щонайменше 12 шахтарів живі ㅡ їм вдалося передати записку рятувальникам.

Про це пише BBC.

Вибух стався 10 січня на шахті поблизу населеного пункту Цися, що у міському окрузі Яньтай. Завали від вибуху перекрили вихід із шахти, а люди практично втратили будь-які контакти із зовнішнім світом.

За тиждень після обвалу, 17 січня, рятувальники раптово почули стукіт під час свердління шахти. Через вузьку щілину вони опустили мотузки, і таким чином шахтарі змогли передати на поверхню записку.

У листі вони повідомили про 12 живих людей, що опинились у середній частині шахти. Що сталося зі ще 10 шахтарями, наразі невідомо.

Шахтарі попросили у рятувальників передати їм медичні засоби, зокрема ліки проти застуди, знеболювальні засоби, медичні бинти та протизапальні препарати. Щонайменше четверо з них поранені, стан інших невідомий. Один з шахтарів також просив передати ліки проти гіпертонії.

«Ми просимо рятувальників не припиняти зв'язуватися з нами, щоб ми все ще мали надію. Дякуємо», ㅡ йдеться в записці, цитує Bussiness Times.

Наразі відомо, що 12 шахтарів перебувають на глибині у приблизно 600 метрів. Заступник секретаря міста Яньтай Чен Фей повідомив, що з шахтарями вже вдалося встановити телефонний зв'язок.

Як зазначають місцеві ЗМІ, з часу аварії на шахті минула доба, перш ніж про неї повідомили, а отже, рятувальники втратили дорогоцінний час для порятунку людей. Через таку недбалість вже звільнили двох чиновників.

Такі аварії на шахтах у Китаї — не рідкість через недотримання правил безпеки. Останній інцидент зафіксували лише у грудні 2020 року, коли на шахті в місті Чунцин через витік газу загинули 18 шахтарів та ще 5 ㅡ зникли безвісти.