У Китаї парам, які хочуть розлучитися, дають місяць, щоб передумати. Кількість розлучень (офіційно) скоротилася на 70%
У березні 2020 року в Китаї для пар, які хочуть розлучитися, запровадили обов’язковий 30—денний період для обговорення цього рішення. Як наслідок, у першому кварталі 2021 року кількість розлучень у країні вперше впала за останні кілька років.
Про це повідомляє китайська англомовна газета Global Times із посиланням на дані міністерства громадських справ КНР.
Якщо у четвертому кварталі 2020 року в Китаї зафіксували 1,06 мільйона розлучень, а в першому кварталі 2019-го — 1,05 мільйона, то в першому кварталі 2021 року бажання розлучитися виявили 296 тисяч пар (на 72% менше, ніж у вказані періоди).
Соціолог Чжан І пояснив Global Times, що причиною такого падіння кількості розлучень є зростання рівня життя в країні, обмеження на купівлю житла для розлучених пар і закон, який запровадив відтермінування для оформлення розлучення.
Закон передбачає, що пари, які подали заяву на розірвання шлюбу, повинні почекати 30 днів до ухвалення остаточного рішення. Якщо вони не підтвердять заяву особисто протягом 30 днів після завершення періоду, вона автоматично скасовується.
Виняток із закону становлять випадки, коли підставою для розлучення є домашнє насильство. Але в січні 2021 року китайські ЗМІ повідомили про смерть жінки під час 30-денного «очікувального» періоду від рук чоловіка.
Новою ініціативою влада Китаю хотіла скоротити кількість «імпульсивних» розлучень, сподіваючись, що частина пар просто відмовиться від задуму, поки триватиме період очікування.
Сама ініціатива спочатку викликала обурення в китайських користувачів соцмереж, особливо жінок і молоді. Нова статистика також не всім здалася переконливою: були скарги на неможливість подати заяву та на ускладнення самої процедури.
Раніше South China Morning Post писало, що рівень розлучень у Китаї стабільно зростає з 2003 року. У 2020-му в країні розлучилися рекордні 8,6 мільйона пар, що вдвічі більше, ніж у 2019 році — 4,15 мільйона розлучень.
- Поділитися: