Технології

У Китаї вчені створили папір, на якому можна писати багато разів

Американське хімічне товариство
Технології/У Китаї вчені створили папір, на якому можна писати багато разів
Зберегти
Вигляд
Вчені Фуцзянского педагогічного університету у Китаї розробили папір, який можна використовувати багато разів. Писати на папері можна терморучкою або інфрачервоним світлом. Текст або малюнок на такому папері зберігаються до півроку, але його можна «стерти», просто охолодивши. Про це йдеться у статті Американського хімічного товариства.

Папір складається з трьох шарів: посередині розташовується звичайний папір, з одного боку наноситься термохромний шар, а з іншого — чорний фототермічний тонер.

Саме термохромний шар надає папері властивості багаторазового використання. Для створення цього шару використали три сполуки: кольороутворювач, проявник і розчинник.

Принцип роботи паперу наступний: спочатку, при звичайній температурі, він має синій колір. Після нагрівання (за допомогою терморучки) розчинник переходить в рідкий стан, через що кольороутворювач і проявник розподіляються і папір стає безбарвним.

Щоб «стерти» інформацію на папері — необхідно просто охолодити його до -10 градусів за Цельсієм, це можна зробити у холодильнику.

   

ACS Applied Materials & Interfaces

Вчені пояснили, що на папері можна писати за допомогою електротермічної ручки — тоді написи чи малюнок буде виконаний білим кольором, а фон буде синім.

Розробники надрукували різні зображення на папері, показавши, що вони можуть бути досить чіткими, щоб, наприклад, містити QR-код і навіть текст.

Нагадаємо, науковці створили аналог пластику, який можна неодноразово переробляти.

Більше про:
# Китай
# вчені
Пов`язані новини