Дослідники з Китаю виявили стародавній бронзовий горщик, у якому містилась «загадкова» рідина, яку згідно зі стародавньою китайською легендою називають «еліксиром безсмертя».

Стародавній горщик знайшли під час розкопок у провінції Хенань в центральному Китаї ще наприкінці минулого року. Виявлена у ньому рідина є так званим «еліксиром безсмертя», який, як вірили у стародавньому Китаї, приносив вічне життя.

«Ми вперше виявили міфічні «ліки від безсмертя» у Китаї», — розповів глава Інституту реліквій та археології Ши Цзячжен.

Він пояснив, що знахідка надзвичайно важлива для дослідження «стародавніх китайських вчень про досягнення безсмертя».

Бронзовий горщик був виявлений у великій гробниці площею 210 квадратних метрів, яку відносять до династії Західна Хань (з 202 року до н.е. — до 8 року н.е.), котра мешкала у місті Лоян.

Він лежав серед безлічі стародавніх артефактів, в тому числі писаних глиняних горщиків і «гусячої» лампи. Також у гробниці були виявлені останки її «господаря».

Фото:

Institute of Cultural Relics and Archaeology

«Еліксир безсмертя», який зберігався у ємності понад 2 тисячі років, має жовтуватий колір і легкий запах вина. Тому спочатку науковці подумали, що горщик наповнений лікером. «Маємо 3,5 літра прозорої рідини жовтуватого кольору», — розповів Ши Цзячжен.

Науковці перелили рідину з бронзового горщика у мірну склянку і тепер планують дослідити її у лабораторії.

За попередніми даними, «таємнича рідина» являє собою суміш нітрату калію та алуніта, однак вчені виключили можливість, що це може бути стародавнє рисове вино.

Раніше ми писали, що у Гватемалі науковці знайшли лазню цивілізації майя, якій 2,5 тисячі років.

Поділитись: