У Китаї знайшли монетний двір, де ще 2600 років тому виготовляли бронзові гроші. Він може бути найстарішим у світі
Під час розкопок стародавнього міста Гуанчжуан, що на сході Китаю у провінції Хенань, археологи знайшли монетний двір, де ще близько 2600 років тому масово виготовляли бронзові гроші у формі лопати. На думку дослідників, це може бути найстаріший монетний двір у світі.
Відповідне дослідження науковців опублікували у науковому виданні Antiquity.
Завдяки розкопкам між 2015 та 2019 роками археологи виявили на місці дослідження велику зону ремісничого виробництва. Як вказують науковці, у цій області виявили майстерні з виробництва бронзи, кераміки, нефриту та кістково-артефактних виробів.

Найбільшу площу займав ливарний завод бронзи. Там археологи знайшли більш як 2000 ям для вивантаження виробничих відходів, а у них ㅡ багато решток, пов’язаних із виливом бронзи, включно з ковшами, незавершеними чи розбитими бронзовими артефактами, глиняними формами, вугіллям та уламками печі.
З ливарного заводу вилучили понад 6 тисяч глиняних форм для виготовлення ритуальної посудини, зброї, фурнітури для колісниць, музичних інструментів, прикрас тощо.
Окрім того, археологам вдалося знайти кілька фрагментів стародавніх монет, глиняні форми для їх виготовлення та шматки металевого сміття. Все це, за словами дослідників, вказує на існування монетного двору у цій місцині.
Ці монети мають форму лопати. Однак, як й інші стародавні монети, на них немає написів, які б вказували на назву місцевості, де була вилита монета, її номінальну вартість тощо.
Як вказують науковці, лопатовидні монети є найдавнішою формою товарних грошей, що використовувалися за часів китайської династії Чжоу, поки їх не скасували у 221 році до нашої ери.
Використовуючи радіовуглецеве датування, вчені визначили, що монетний двір почав працювати десь між 640 р. до н. е. та не пізніше 550 р. до н. е. Автори дослідження вважають, що цей монетний двір можна вважати найдавнішим у світі.
Попередні дослідження показували, що найдавнішими монетами вважають знайдені на території сучасних Туреччини та Греції.
- Поділитися: