Життя

У Києві покажуть футуристичну оперу AEROPHONIA: поєднають інструменти та звук двигуна літака АН-2

Життя/У Києві покажуть футуристичну оперу AEROPHONIA: поєднають інструменти та звук двигуна літака АН-2
Зберегти
Вигляд
В опері AEROPHONIA нарівні з виконавцями та інструменталістами звучить двигун справжнього літака АН-2. Композитори музичної формації NOVA OPERA — Роман Григорів та Ілля Разумейко — поєднали сонорику авіа-турбіни з григоріанським хоралом, монгольскими колисковими та тріп-хоповими ритмами.

Чому АН-2? Тому що це флагман української авіації, який минулого року відсвяткував 70-річний ювілей. Його діапазон — 4 з половиною октави. Тональність в АН-2 змінюється при зміні кута переміщення лопаті. Наживо його звук дорівнює 120 кВт — це наче рок-концерт.

Оперою AEROPHONIA відкрився цьогорічний фестиваль PORTO FRANKO.

Вокалістка формації NOVA OPERA Мар’яна Головко зізналась: «Я навчилася: хрипіти, сипіти, гроулити, скрімити, декламувати, писати тексти французькою, англійською, після цього всього підніматися в третю октаву ніжним піано і «звалюватися» звідти у потужний рик. Я навчилася любити низькі частоти. Не боятися стояти на триметровій платформі, коли в спину тобі дихає турбіна АН-2».

До проекту також був залучений відомий письменник Юрій Іздрик. Його тексти лягли в основу опери, крім цього він став одним із виконавців деяких партій.

«Я з дитинства мріяв виступати, збирати стадіони. Проте письменство мені цього не дало. А співпраця з геніальним колективом NOVA OPERA здійснила мою давню мрію», — поділився Юрій Іздрик.

Опера AEROPHONIA — продовження музичних експериментів формації NOVA OPERA. Футуристичну оперу покажуть 5 грудня о 19:00 на великому екрані кінотеатру «Київ». Громадське виступає партнером показу.

Більше про:
# опера
# музика
Пов`язані новини