У Києві розпочалася конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу 6-го скликання.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

На конференцію прибув 71 член Курултаю з 242. Об 11:30 стало відомо, що кількість делегатів збільшилася до 75.

Дехто приїхав з анексованого Криму.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв зазначив, що одне із головних завдань з'їзду — обрати нових членів Меджлісу після окупації Криму.

«Одне із головних завдань Курултаю — переобрати тих членів Меджлісу, які повели себе недостойно — зрадили свій народ і свою державу. Більше того, брали участь в репресіях проти свого народу», — сказав Джемілєв.

Він сказав, що цьогоріч минає 5-річний термін роботи Курултаю, проте провести демократичні вибори делегатів в анексованому Криму немає змоги.

Також Джемілєв сказав, що бачить перспективу для татар лише у вільному Криму.

«Для нас всіх зрозуміло, що в умовах окупації, русифікаторської політики, витіснення корінного народу з Криму і заселення Криму своїми громадяни у кримтатар народу немає перспектив. Ми бачимо перспективи лише у вільному Криму», — сказав Джемілєв.

Зазначимо, конференцію Курултаю скликав голова Меджлісу кримськотатарсього народу Рефат Чубаров.

На Курултаї кримськотатарський народ представлений делегатами, що обираються кримськими татарами і членами їх сімей. 200 делегатів обираються за мажоритарною системою, ще 50 — за пропорційною. Термін повноважень складу Курултаю — 5 років.

Сесії Курултаю скликають не рідше одного разу в 2,5 роки, також інколи скликають позачергові сесії. У період між сесіями Курултаю єдиним повноважним виконавчим органом кримських татар є Меджліс (33 людини), представників якого обирають з числа делегатів Курултаю.

Поділитись: