У Києві святкову сцену до Дня Незалежності, ймовірно, встановили на братській могилі. У Мінкульті заперечують
У Київській міській державній адміністрації заявили, що сцену, на якій з нагоди Дня Незалежності відбудеться концерт італійського співака Андреа Бочеллі, встановили на братській могилі учасників революції 1917—1921 років. У Міністерстві культури кажуть, що підтверджень поховання там учасників революції немає.
Про це повідомили заступник голови Київської міської державної адміністрації та голова фракції «Європейська Солідарність» у Київській міській раді Володимир Прокопів та організатори концерту в коментарі «Укрінформу».
Прокопів наголосив, що святкова сцена стоїть просто на пам'ятному знаку могили. Посадовець також зазначив, що це поховання учасників української революції 1917-1921 років перебуває в реєстрі нерухомих пам’яток.
Водночас організатори заявили, що «влада міста Києва в особі одного із заступників пана Кличка знову маніпулює фактами, роблячи некоректні заяви щодо сцени». Вони запевняють: немає жодних підтверджень, що поховання здійснювалися саме на території, де встановили сцену.
«До того ж сам пам'ятник ніколи не був і не є пам'яткою історії, також він не мав і мистецької цінності. Рішенням КМДА місце розташування зруйнованого постамента має бути благоустроєне, постамент заплановано демонтувати», — йдеться у повідомленні.
Доповнено: У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що рештки пам'ятника жодним чином не прив'язані до конкретних місць поховання. У відомстві запевняють, що наразі навіть невідомо, чи взагалі лишилися на території Маріїнського парку, де розташували сцену, будь-які поховання.
Це пояснюють тим, що радянська та німецька влада проводили на території парку роботи з «благоустрою».
«Події останніх днів говорять про те, що київська влада навмисно намагається зірвати в столиці святкування такої величної для країни дати — 30-річчя Незалежності України», — вважають у Міністерстві культури.
Уже не перший випадок
17 серпня у Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні почали встановлювати декорації з радянським інтер'єром. Мер міста Віталій Кличко заявив, що хоча встановлення інсталяцій погоджували з Музеєм Революції Гідності, місто жодних дозволів не видавало.
Ці декорації були частиною історичної художньо-театральної постановки. За задумом режисера, проєкт має показати всі епохи, через які пройшла Україна на шляху до незалежності. Тимчасові декорації потрібні для фільмування проєкту.
Після критики такої ініціативи у соцмережах та спроб представників «Національного корпусу» повалити декорації Український інститут національної памʼяті повідомив, що організатори перенесуть фільмування в інше місце.
- Поділитися: