20 — 22 вересня у Києві та 4 — 6 жовтня у Харкові стартує фестиваль про мистецтво та нові технології FRONTIER, на якому за допомогою віртуальної та доповненої реальності відвідувачі познайомляться з практиками сучасних художників, побачать арт-об’єкти у цифровому середовищі серед громадських просторів міста.

Цьогорічна тема фестивалю — Reforming space: “New monuments” (Реформаційний простір: "Нові пам'ятки") — про місто та його взаємозв’язки з мистецтвом. Організатори проєкту дослідили, як сучасне мистецтво інтегроване в громадські простори Києва та Харкова, які меседжі воно транслює у щоденне життя українців, які проблеми існують і цій сфері.

Арт-об'єкти VR у Києві будуть представлені на виставці Центрі сучасного мистецтва М17, яка працюватиме до 17 листопада. В Харкові на роботи митців можна подивитись з 4 до 27 жовтня в арт-хабі «Самокат». У публічних просторах Києва та Харкова містяни знайдуть експозиції, що інтегровані у місто за допомогою AR. Для цього треба скористатися додатком, що доступний до завантаження на сайті та QR-кодом, що є на локаціях.

У межах події в Києві можна буде побачити 6 арт-об’єктів — навпроти бібліотеки Вернадського, на бульварі Шевченка, в сквері на Либідській площі, на Печерську неподалік пам’ятнику Пилипу Орлику та на одному з пустирів Троєщини. В Харкові знаходяться 9 арт-об’єктів: біля джерела мінеральної води «Харківська-1», у Саржиному яру, на оглядовому майданчику на Весніна, біля Історичного музею, на Площі Свободи, навпроти Держпрому, на Сабуровій Дачі, у Вірменському провулку й за новим корпусом Академії дизайну та мистецтв.

До створення виставки долучилось 23 українських художники, серед яких Аліна Костікова, Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Віталій Кохан, Влас Бєлов та інші.

hromadske є партнером заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile