У Києві відбувся «Марш рівності». 7 тисяч людей вийшли на підтримку прав ЛГБТ (ФОТО, ВІДЕО)

Учасники «Маршу рівності» у Києві, 19 вересня 2021 року
Учасники «Маршу рівності» у Києві, 19 вересня 2021 рокуОлександр Хоменко / hromadske

У центрі Києва тисячі людей зібралися на «Марш рівності». Серед вимог учасників — ухвалити законопроєкт про боротьбу з дискримінацією. hromadske транслювало ходу.

Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.

Організатори KyivPride очікували близько 10 тисяч учасників, але через погодні умови та епідемію коронавірусу приєдналися 7 тисяч людей. Хода розпочалася від перехрестя вулиці Богдана Хмельницького, учасники рухалися 30 колонами.

Місце проведення заходу оточила поліція. Правоохоронці рухаються разом з учасниками ходи.

Натомість противники «Маршу рівності» зібралися біля Київського національного університету імені Тараса Шевченка, передає наша кореспондентка.

Противники «Маршу рівності» у Києві, 19 вересня 2021 рокуОлександр Хоменко / hromadske

Серед вимог учасників «Маршу рівності» — ухвалення законопроєкту про боротьбу з дискримінацією, введення відповідальності за злочини на ґрунті ненависті до ЛГБТ+.

У ході, зокрема, беруть участь близько 20 військових, представників ЛГБТ+, батьки дітей ЛГБТ, посли Нідерландів, Швеції та інших країн.

«Це («Марш рівності» — ред.) ознака європейської інтеграції. Це цінності, які ми розділяємо... Мені приємно, що це дуже схоже на те, що відбувається в Амстердамі», — сказав у нас в ефірі Йоганнес де Мол, посол Нідерландів в Україні.

Учасники маршу нам у коментарях розповідали, що почуваються у безпеці під час заходу. Деякі зазначали, що дуже важливо безпечно завершити марш.

Учасники «Маршу рівності» у Києві, 19 вересня 2021 рокуОлександр Хоменко / hromadske

Через проведення маршу на вхід і вихід зачинили станції метро «Площа Льва Толстого», «Палац спорту» та «Театральна». Також перекрили частину центральних вулиць.

Учасники рухалися центром міста під музику. Організатори не розголошували точний маршрут та місце завершення маршу, щоб не наражати учасників на небезпеку.

Оновлено. У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що заходи у центрі Києва пройшли без порушень правопорядку.

Що розповіли організатори?

Проєктна менеджерка KyivPride Оксана Солонська розповіла нам, що київський «Марш рівності» є наймасовішим маршем в Україні у 2021 році. Координаторка розповіла, що була спроба противників перекрити дорогу, але сутичок під час маршу не було.

Один з організаторів Едвард Різ також нам у коментарі розповів, що волонтери KyivPride допомагають учасникам ходи безпечно покинути місце проведення заходу, зокрема просять ховати символіку маршу, змивати макіяж та за можливості радять перевдягнутися.

За словами Едварда Різа, наразі декілька станцій метро працюють лише для учасників маршу. Куди саме розвезуть учасників, не розголошують із міркувань безпеки.

Оновлено. Членкиня оргкомітету та учасниця маршу Анастасія Єва Домані нам у коментарі розповіла, що відхід учасників у на станції метро «Площа Льва Толстого» був організований погано.

«Усі, хто спускався з першої і до останньої колони утворили натовп, зайняли усю станцію. Потяги не давали пів години, проїжджали лише ті поїзди, які не зупинялись», — сказала Домані.

Додає, що люди стояли близько одне до одного, не працювала вентиляція, деяким ставало зле, за словами Домані, у неї сталася панічна атака. На станції не було медиків, були поліцейські, які намагалися допомагати людям, але не завжди знали, що робити. Перехід на «Палац спорту» був перекритий.

Люди побоювалися, що у натовпі може бути провокатор і може статися давка. Потяг, який подали учасникам маршу через 30-40 хвилин після спуску першої колони, рухався повільно та час від часу зупинявся у тунелі, розповідає учасниця маршу.

У потягах їхали й поліцейські. Вони супроводжували учасників до станції метро «Деміївська», де всі вийшли. Далі люди розійшлися, хто куди. Домані каже, що частина людей боялася знов спускатися у метро.