14 грудня о 18.00 у Малій Опері відбудеться перший міжнародний науковий стендап-батл Science Slam. Проєкт покликаний популяризувати науку та образ вченого.

Під час шоу науковці в простій та доступній формі розповідають про свою дослідницьку роботу та винаходи. Регламент виступу — 10 хвилин. Science Slam проходить в неформальній атмосфері, спікерів називають Слемерами, а переможця визначають за допомогою шумоміра за гучністю аплодисментів. 

5 науковців, які візьмуть участь у першому українському Science Slam

  • Палеонтолог Леонід Горобець розкаже про те, чому важливо вивчати мертвих птахів та як це допомогає визначенню проблем екології. А також, які пернаті царювали в повітрі над нинішньою Україною близько 48 мільйонів років тому.
  • Молекулярна генетикиня Оксана Півень говоритиме про дієву методу для подолання ризиків серцево-судинних хвороб і розкаже як українська наука підступається до рішення глобальної проблеми летальних випадків інфаркту.
  • Математик Ірина Єгорченко — відома борчиня з плагіатом в науці, кандидатка фізико-математичних наук. Спікерка продемонструє дива симетрії і розкаже, чому математика є доказом неосяжної краси людського мислення.
  • Виступ Стефанії Іващенко, біохімікині, що отримувала досвід роботи та навчалася в Альпах, буде присвячено одній з найпопулярніших тем останнього часу — вірусу кору. Науковиця розкаже про власні доробки, а саме …величезний магніт, за допомогою якого можна подолати вірус.
  • Ембріолог Павло Мазур розповість про те, як сучасна українська наука і медицина бореться з безпліддям у жінок за допомогою перенесення клітин, а також чи є можливим народження дитини від більше, ніж двох осіб.

Уляна Супрун, запрошена спікерка Sciense Slam Kyiv, поділиться тим, як треба боротися з радянським минулим у науці та інтегрувати сучасні розробки. Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий розкаже про океанські організми: від бактерій до китів.

Квитки за 150 грн можна придбати тут.

hromadske — партнер події.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile