Відкриття першої «кризової кімнати» для жертв домашнього насильства, Київ, 26 травня 2020 року
Фото:

КМДА

У Києві відкрили першу кімнату кризового реагування для жертв, що постраждали від насильства в родині.

Про це розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда, йдеться на Офіційному порталі Києва.

Проєкт реалізували в межах спільної програми КМДА й Фонду народонаселення ПРООН щодо побудови системи протидії та запобігання ґендерно зумовленому насильству.

«У жовтні минулого року Київ підписав договір із Фондом народонаселення ПРООН в частині підтримки жінок, дітей та чоловіків, які зазнали ґендерно зумовленого насильства. Дуже добре, що ця тема стала відкритою і про неї почали говорити», — зазначила Хонда.

За її словами, найбільша проблема, яка сьогодні є, — коли жінка, часто разом із дитиною, тікає від кривдника, опиняється просто на вулиці, а соціальної послуги, яка мала б надаватися, немає.

«Для цього, власне, і було створено цю кризову кімнату, яка має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства. За час, який постраждалі будуть тут перебувати, вони отримають увесь спектр необхідної допомоги: психологічної, юридичної. Також у кімнаті кризового реагування забезпечують харчуванням та засобами особистої гігієни», — додала чиновниця.

Вона уточнила, що відкриття «кризової кімнати» є одним із етапів формування повноцінної системи протидії насильству. Раніше в столиці запустили цілодобову Службу «Телефон довіри» (044 272-15-00 — з мобільного та 15-00 зі стаціонарного), яка надає психологічну підтримку для постраждалих від домашнього насильства.

Адресу кімнати кризового реагування не розголошують задля безпеки постраждалих від насильства.

У «кризових кімнатах» працюватиме чотири соціальні працівники, які перебуватимуть там подобово, відповідно до затверджених графіків. Це дасть можливість поселяти постраждалих осіб у будь-який час доби.

Одночасно перебувати у кімнаті кризового реагування можуть четверо дорослих і двоє дітей. Після закінчення граничного строку перебування в «кризовій кімнаті» постраждалу особу можуть влаштувати до притулку чи інших спеціалізованих служб, які надають соціальні послуги постраждалим.

Поділитись: