У Києві Служба безпеки України викрила групу проросійських пропагандистів, які закликали до поділу України. Гроші отримували з Росії.

Як повідомили у СБУ, за даними досудового слідства, пропагандисти, один із яких має російський паспорт, знімали та поширювали в інтернеті сепаратистські матеріали і сприяли розпалюванню міжнаціональної ворожнечі. Зловмисники, зокрема, агітували за порушення державних кордонів та створення на території окремих областей України псевдодержавних утворень. Також встановлено, що зловмисники часто були учасниками маніпулятивних сюжетів на російських пропагандистських телеканалах.

У своїх відеоматеріалах пропагандисти закликали до посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Під час обшуків у помешканнях зловмисників знайшли антиукраїнські матеріали, сценарії та звіти про антидержавні інформаційні кампанії, гроші, надані спонсорами з РФ, носії інформації та заборонену літературу, а також пам’ятні відзнаки Московського вищого військового командного училища.

Правоохоронці порушили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Санкція статті передбачає до десяти років в’язниці з можливою конфіскацією майна. Слідчі СБУ повідомили про підозри організатору групи та його спільнику.

Наразі перевіряють інформацію про можливу причетність окремих російських політсил та громадських організацій до фінансування антиукраїнських пропагандистських акцій.

30 квітня у СБУ повідомили, що запобігли спробі проросійського руху «Куликове поле» влаштувати провокацію на 2 травня з використанням пропагандистських матеріалів.

Поділитись: