У Києві зафіксували забруднене повітря. Розповідаємо, з чим це пов'язано та що варто робити
В атмосферному повітрі столиці останні дні підвищився вміст продуктів горіння через пожежі в екосистемах навколо міста — повітря зараз забруднене.
Про це 20 серпня повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації.
Згідно з даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, з 19 серпня у повітрі Києва зафіксували перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:
- діоксиду сірки (на площах Бессарабській, Деміївській, бульварі Лесі Українки, проспекті Науки).
- діоксиду азоту (на площах Бессарабській та Деміївській, проспекті Оболонському, бульварі Лесі Українки).
- формальдегіду (на площах Бессарабській та Деміївській, проспекті Оболонському, бульварі Лесі Українки).
Чому повітря забруднене?
Як повідомив в.о. начальника управління екології КМДА Олександр Савченко, накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі сприяють погодні умови.
Він пояснює це областю високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Такі погодні умови перешкоджають перемішуванню атмосферних шарів повітря та сприяють накопиченню забруднювальних речовин на поверхні землі.
Також у Києві спостерігається високий рівень пожежної небезпеки, і все частіше виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з високою температурою у приземному шарі повітря й початком спалювання населенням сухої рослинності.
Все так погано з пожежами?
Так. За останню добу в екосистемах міста Києва зафіксували 5 осередків пожеж трав’яного настилу загальною площею 5,167 Га. Усі ці осередки загасили.
А ось в області за останню добу ліквідували 42 осередки пожеж трав’яного настилу площею 45 Га. Також загасили 3 осередки пожеж торфу площею 0,5 Га.
Як столична влада буде це вирішувати?
Як зазначив Савченко, у Києві у цьому році облаштують муніципальну систему моніторингу атмосферного повітря.
Перші два такі пости на лівому березі планують встановити вже восени: на вул. Каунаській, 12 (Дніпровський район), та вул. Декабристів, 1 (Дарницький район).
Загалом у Києві створять 22 пункти моніторингу. Серверна частина системи моніторингу буде розміщена у центрі обробки даних. А інформація з приладів буде доступна онлайн — планують її оприлюднювати на сайті Управління екології та природних ресурсів КМДА.
А що робити мешканцям?
Не панікувати. Але й дотримуватися деяких рекомендацій. У КМДА пропонують частіше прибирати в оселі, тримати вікна відчиненими, кондиціонувати приміщення та уникати скупчення автотранспорту.

- Поділитися: