Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук (в центрі) під час з'їзду політичної партії «Народний фронт» у Києві, 10 вересня 2014 року
Фото:

Владислав Мусієнко/УНІАН

19 червня у Києві знайшли мертвим депутата від «Народного фронту» Дмитра Тимчука. За попередньою версією, він чистив нагородний пістолет та випадково вистрілив собі в голову. Громадське розповідає, ким був Дмитро Тимчук та що відомо про його загибель.

Військовий

Дмитро Тимчук народився 27 червня 1972 року у російській Читі. Дитинство провів у НДР, де його батько служив у складі Групи радянських військ у Східній Німеччині. Закінчив Львівське вище військово-політичне училище. Служив у військах протиповітряної оборони, у кінці 90х працював у штабі Національної гвардії України, з 2000 по 2012 рік — у різних структурних підрозділах Міністерства оборони. По роботі неодноразово відвідував українські миротворчі контингенти в Іраку, Лівані та Косово. Підполковник запасу.

Дмитро Тимчук (в центрі) під час поїздки у місце локації українського контингенту миротворчих сил ООН в Іраку, 3 жовтня 2004 року
Фото:

Віктор Побєдінський/УНІАН

Журналіст, блогер

У 2008 році Дмитро Тимчук став головним редактором інтернет-видання «Флот-2017». Видання було присвячено, перш за все, проблемі перебування в українському Криму російського Чорноморського флоту. 2017й — рік, коли Росія мала б вивести з території України свої військові кораблі (якщо не враховувати Харківські угоди, підписані Януковичем, які пролонгували перебування російської військової бази в українському Криму до 2042 року, що, зрештою, і призвело до окупації півострова). Також Тимчук очолював громадську організацію «Центр військово-політичних досліджень».

Але широкому загалу Тимчук став відомий у березні 2014 року, коли у соцмережах почав висвітлювати захоплення Росією Криму. Проєкт отримав назву «Інформаційний спротив» і згодом переключився на висвітлення військових подій на Донбасі. Саме завдяки своїй інформаційній діяльності Тимчук став одним з найпопулярніших українських блогерів — кількість тих, хто слідкував за його стрічкою, перевищувала 250 тисяч.

Депутат

У 2014 році на позачергових парламентських виборах Дмитро Тимчук був обраний депутатом Верховної Ради. Він ішов по списку партії «Народний фронт» під 13 номером. Був членом комітету з питань національної безпеки і оборони. Під час роботи депутатом став співавтором біля 70 законопроєктів, значна частина з яких — зі сфери оборони та військової служби.

1 листопада 2018 року опинився в списку 127 народних депутатів України, проти яких Росія ввела персональні економічні санкції.

Народні депутати України під час засідання Верховної Ради, Київ, 17 березня 2017 року. В центрі — Дмитро Тимчук розмовляє з Тетяною Ричковою
Фото:

УНІАН

Що відомо про загибель

Дмитро Тимчук загинув вдень 19 червня в Києві, Як повідомили Громадському джерела в правоохоронних органах, це сталося в будинку за адресою Перова, 10а. Повідомлення на лінію 102 надійшло о 12.15. За попередньою інформацією, Тимчук випадково вистрілив собі в голову під час чищення пістолета марки ФОРТ-17Р.

Одним з перших про смерть Дмитра Тимчука повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. За його даними, загибель народного депутата і військового експерта спричинило необережне поводження з нагородним пістолетом. «При чищенні нагородного пістолета наніс собі смертельне поранення патріот України і мій друг Дмитро Тимчук», — написав політик.

«Скільки було пострілів, не можу відповісти – експерти оглядають. Є низка робочих версій, серед яких, можливо, нещасний випадок, необережне поводження із вогнепальною зброєю. Також розглядаємо версії кримінального характеру. Є громадянка, яка перебувала з ним у квартирі і яка зараз дає свідчення. Збираємо свідчення сусідів. Чи порушена обстановка квартирі – оглядаємо», — повідомив очільник Національної поліції Сергій Князєв.

Експерти-криміналісти поліції виносять тіло загиблого народного депутата Дмитра Тимчука з дому на вулиці Перова у Києві, 19 червня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/STEPAN FRANKO

Водночас перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко сказав журналістам, що постріл був один, поранення — в лобну частину над лівим оком.

Версій в слідства зараз декілька: «Наразі є ряд робочих версій, серед яких — нещасний випадок, необережне поводження із вогнепальною зброєю. А також версії кримінального характеру», — повідомив Сергій Князєв.

За його словами, національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «Умисне вбивство».

Поділитись: