Представники Конгресу Сполучених Штатів просять президента Дональда Трампа пришвидшити запровадження другого етапу санкцій проти Росії за ймовірну причетність Москви до отруєння екс-російського розвідника Сергія Скрипаля у британському Солсбері.

Очільник комітету Палати представників із закордонних справ від Республіканської партії Ед Ройс заявив, що в адміністрації Трампа немає чіткого плану запровадження санкцій на другому етапі.

«Це неприйнятно, що в адміністрації відсутній план, чи навіть часові рамки, для дій у межах другого етапу обов’язкових санкцій», — сказав Ройс.

Сенатор-демократ, член комітету з міжнародних відносин Сенату Боб Менендез закликав президента Трампа ввести другий етап санкцій проти Росії з огляду на ймовірну зустріч двох президентів.

«Так як ймовірність зустрічі між президентом Трампом та Володимиром Путіним зростає, я рішуче закликаю президента запровадити другий раунд санкцій, як того вимагає закон США, через використання Росією хімічної зброї», — сказав Менендез.

Сенатор-демократ нагадав, що адміністрація Трампа вже встановила, що Росія не припиняли використовувати хімічну зброю упродовж 90 днів (що було умовою для припинення санкцій), то — «зараз час діяти».

«Для того, щоб серйозно ставитись до притягнення Росії до відповідальності, адміністрація має виконувати закон і швидко запровадити другий раунд санкцій, щоб ефективно стримувати використання хімічної зброї Кремлем», — йдеться у заяві Боба Менендеза.

Раніше повідомлялось, що США розглядають додаткові жорсткі санкції проти Росії через використання хімзброї. Ці санкції стануть другим пакетом санкцій, введених проти РФ через ймовірну причетність Москви до отруєння екс-російського розвідника Сергія Скрипаля.

Перший пакет санкцій був введений проти РФ у серпні. Конгрес США дав Росії 90 днів на те, щоб пояснити ситуацію з отруєнням Скрипаля, а також надати гарантії, що більше не буде виробляти і використовувати хімічну зброю. Росія не виконала цих умов.

Другий пакет ймовірних санкцій передбачає введення жорстких обмежень щодо Росії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile