Щонайменше 17 людей, включно з трьома поліцейськими, загинули у сутичках у столиці Демократичної республіки Конго Кіншасі під час масових протестів проти президента Кабіли.

Про це повідомляє Reuters.

Опозиція звинувачує його в спробі продовжити свій термін президенства шляхом затримки виборів, які мають відбутися в листопаді, принаймні до наступного року. Його прихильники заперечують це.

В Кіншасі в акції взяли участь тисячі людей. Вони скандували французькою «все скінчено для тебе» та «ми не хочемо тебе» на адресу Кабіли. Протести також відбулися в інших містах.

«Офіційно ми маємо 17 мертвих в Кіншасі: троє поліцейських і 14 цивільних осіб», – сказав речник міністерства внутрішніх справ про наслідки сутичок.

Жорж Капіамба, директор місцевої асоціації доступу до правосуддя заявив, що поліція застрелила 25 протестувальників.

Пізніше стало відомо, що кількість загиблих сягнула 50 чоловік.

«Коалиція (опозиційних груп) висловлює своє співчуття з приводу числа жертв, більше 50 мертвих на цей момент, жертвами обстрілу реальних куль з боку поліції і республіканської гвардії», - йдеться у їх повідомленні.

Генереальний секретар ООН Пан Гі Мун закликав полічцію Конго «проявляти максимальну стриманість у своїй реакції на протести».

Раніше повідомлялося, що у Конго сталися сутички мітингувальників через затримку президентських виборів.

Поділитись: