Світ

Група конгресменів закликала тиснути на Польщу та Україну через прояви антисемітизму

25 квітня, 2018 20:45
Світ/Група конгресменів закликала тиснути на Польщу та Україну через прояви антисемітизму
Зберегти
Вигляд
Американські конгресмени Ро Ханна та Девід Цецелін зібрали понад 50 підписів під зверненням до Державного департаменту США щодо дипломатичного тиску на Польщу та Україну через прояви антисемітизму та політику прославлення нацистських колаборантів і заперечення Голокосту.

Американські конгресмени Ро Ханна та Девід Цецелін зібрали понад 50 підписів під зверненням до Державного департаменту США щодо дипломатичного тиску на Польщу та Україну через прояви антисемітизму та політику прославлення нацистських колаборантів і заперечення Голокосту.

Про це повідомляє офіційний сайт конгресмена Ро Ханни. 

«Ми закликаємо приєднатися до нас та спільно з правозахисними організаціями виступити проти антисемітизму, ксенофобії та всіх форм нетерпимості, закликавши польські та українські уряди однозначно відкинути заперечення Голокосту та шанування нацистських колабораціоністів та почати повністю переслідувати антисемітські злочини», — йдеться у листі до заступника державного секретаря Джона Саллівана.

Зокрема у зверненні зазначають, що нещодавно у Варшаві прийняли закон, який встановлює кримінальне переслідування за твердження, що Польща брала участь у Голокості.

Проявом антисемітизму і прославленням нациських колаборантів на думку конгресменів є «про-упівська кампанія 2017 року» Інститут Нацпам'яті, перейменування вулиць на честь діячів ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича, проведення фестивалю імені Шухевича, а також діяльність «неонацистського батальйону Азов», який на думку конгресменів повинен бути розпущеним, а не включеним до складу Нацгвардії. Також конгресмени зауважили причетність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова до діяльності підрозділу.

Також конгресмени відзначили смолоскипну ходу до 75-річниці УПА. Під час якої, як заявляють конгресмени, виголошувались антисемітські гасла та нацистські вітання.

«Як члени Конгресу США, ми неухильно підтримуємо прагнення Польщі та України побудувати демократичні нації. Проте ми глибоко стурбовані тим, що зростання антисемітизму та заперечення минулого зупиняють демократичний розвиток цих країн та заважають країнам побудувати вільне і відкрите суспільство для всіх своїх громадян» — йдеться в заяві.

На думку підписантів, ситуація з Україною та Польщею є найбільш критичною, проте вони відзначили загальну тенденцію росту антисемітизму та перегляду минулого в Східній та Центральній Європі, зокрема в Угорщині, Словаччині, Румунії та країнах Балтії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ксенофобія як спадок комунізму інтерв’ю зі словацьким інтелектуалом Мартіном Шимечкою

Пов`язані новини