У конкурсі на посаду директора НАБУ беруть участь 78 людей, з-поміж них — військові й держслужбовці
Конкурсна комісія завершила приймання документів кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро.
Про це повідомляє конкурсна комісія.
Прийом документів продовжували з 6 до 20 грудня «через непрогнозовану ситуацію з енергозабезпеченням у країні та доступом до інтернету».
Усього комісія отримала документи 78 заявників. Їхні імена та прізвища опублікували на сайті уряду.
Більшість кандидатів — чоловіки (71). Лише 7 жінок вирішили брати участь у конкурсі. З-поміж тих, хто подав заяву, 18 працівників НАБУ, по 11 працівників прокуратури та держслужбовців, 8 військових, 6 адвокатів, 5 працівників Держбюро розслідувань та по троє представників бізнесу, науковців і безробітних.

Тепер на засіданні комісії 22 грудня будуть вирішувати, чи допускати кандидатів до участі в конкурсі на підставі наявних документів. Тоді ж оголосять наступний етап відбору: тестування кандидатів на знання законодавства.
Чому обрання директора НАБУ важливе?
Уряд у лютому 2022-го затвердив склад комісії з проведення конкурсу. Адже повноваження Артема Ситника на посаді директора спливли 16 квітня 2022 року, коли завершився 7-річний термін, визначений законом. Відтоді обов'язки очільника НАБУ до обрання нового директора виконує перший заступник директора агентства Гізо Углава.
23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.
Серед необхідних кроків — подальше посилення боротьби з корупцією, насамперед поміж високопосадовців, а також завершення відбору та призначення нового директора НАБУ й очільника САП.
Ці вимоги також важливі для підтримання чинних домовленостей. Наприклад, Європейська комісія у звіті про призупинення візового режиму з Україною наголошувала, що Україні потрібен подальший прогрес у боротьбі з корупцією, завершення поточних конкурсів на керівні посади НАБУ та АРМА тощо.
- Поділитися: