Уряд на засіданні 27 листопада ухвалив рішення про створення у кожній області одного госпітального округу — для оптимізації мережі медичних закладів.

Про це в ефірі «Нині вже» на hromadske заявила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Вона зазначила, що деякі області одразу вирішили робити один госпітальний округ на регіон, в інших об’єднувались декілька районів.

«Після досить довгих експертних і інших обговорень і рішень, у тому числі після погоджень з регіонами, було прийнято рішення, що все-таки найкращий спосіб — розглядати маршрут пацієнта, куди йому їхати, як направляти, яка є можливість організації всіх видів послуг, доступних для пацієнта, — це госпітальний округ на область», — сказала міністерка.

Скалецька зазначила, що це дозволить визначити маршрут пацієнта та «подивитись», як виглядатиме мережа закладів.

«І в такий спосіб ми будемо бачити, де нам ще потрібно доінвестувати на обладнання з певних державних програм. Наприклад, у нас заплановано в бюджеті на наступний рік зі спеціального фонду будівництво 25-30 сучасних приймальних відділень екстреної медичної допомоги з необхідним обладнанням і можливостями», — розповіла вона.

Міністерка уточнила, що МОЗ буде дивитись, де першочергово необхідно ці відділення створювати.

Процес створення госпітальних округів в Україні стартував у 2017 році, він покликаний оптимізувати кількість та якість державних медичних закладів та покращити систему медичного забезпечення країни.

Створення таких округів має впорядкувати медичну мережу, аби у пацієнта був гарантований доступ – фізичний і часовий – до якісної послуги з будь-якої сфери базової меддопомоги. Це має сприяти ефективній витраті державних коштів, щоби, наприклад, в районах не було лікарень з ідентичними функціями, і вони не простоювали порожніми.

Впорядкувати госпітальні округи мають за двома принципами: по-перше, має бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати належне навантаження, аби підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: