Війна / Крим

У Криму прийшли з обшуками до кримських татар

Кримська солідарність
Війна/Крим/У Криму прийшли з обшуками до кримських татар
Зберегти
Вигляд
У селищі Октябрському, що в анексованому Росією Криму, зранку 14 лютого силовики прийшли з обшуками в будинки кримських татар. Про це повідомила громадська організація «Кримська солідарність».

Почали обшукувати будинки Емірусеінова Решата та його сина Рустема, Арсена Абхаірова, Абдулганієва Іззета та його сина Ескендера.

Решат Емірусеінов — активний учасник кримськотатарського руху, зазначила «Кримська солідарність». У серпні 2017 він вийшов з одиничним пікетом на підтримку активіста Севера Караметова (помер у червні 2018).

На плакаті Решата був напис: «Путін, наші діти не терористи й не екстремісти». Він також відвідував зустрічі «Кримської солідарності», на яких відкрито не погоджувався з тиском на кримських татар в анексованому Криму.

11 січня в анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками до трьох кримських татар.

У грудні силовики ФСБ прийшли з обшуками до кримського татарина Алі Османова. Шукали зброю та вибухівку.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Пов`язані новини